Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Antidota TIS Důležité: Metodika MZ k zajišťování neregistrovaných antidot
Důležité: Metodika MZ k zajišťování neregistrovaných antidot PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pátek, 19 Listopad 2010 21:40

 

Na základě dohody s  MUDr. Lucií Grepl Bauerovou z Odboru bezpečnosti a krizového řízení Ministerstva zdravotnictví ČR zveřejňujeme následující informace:

Ministerstvo zdravotnictví vydává "Metodiku zásobení Toxikologického informačního střediska antidoty a obnovy zásob antidot"  s cílem zajistit dostupnost specifických antidot, často neregistrovaných v ČR, pro zdravotnická zařízení. Informace o dostupnosti antidot pro zdravotnická zařízení  včetně příslušných formulářů jsou dostupné na webových stránkách Toxikologického informačního střediska www.tis-cz.cz v sekci Informace pro odborníky a na webovém portálu Ministerstva zdravotnictví www.mzcr.cz v sekci Odborník - zdravotník - Léky - Oznámení.  ČTĚTE DÁLE...

Nejdůležitější novinky:

TIS má specifické léčebné programy na některá neregistrovaná antidota - seznam ZDE

TIS zajišťuje pohotovostní zásobu těchto antidot ve VFN a FN v Olomouci - seznam ZDE. Ostatní lékárny nemohou tato antidota objednat u distributora.

Tato zásoba  slouží pro všechna Zdravotnická zařízení v ČR. Antidota čerpaná v případě akutní potřeby z této zásoby jsou hrazena ZZ formou ZULP.

Prostřednictvím lékárny VFN lze objednat antidota i do vlastní zásoby zdravotnického zařízení. Obměna takto získaných antidot po skončení exspirace nebude MZ hrazena.

 

V návaznosti na tuto Metodiku vydala Česká společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof Doporučení k rozmístění antidot na různých úrovních poskytovatelů neodkladné zdravotní péče. Doporučení je umístěno na webových stránkách společnosti  www.urgmed.cz.

Dokument shrnující všechny informace:

Informace pro zdravotnická zařízení o zajištění dostupnosti antidot jejich nákupu a obměně.

Navazující formuláře ke stažení:

Žádost zdravotnického zařízení o poskytnutí antidota ze Všeobecné fakultní nemocnice - Toxikologického informačního centra

Refundace poskytnutého antidota

Informace o možnosti objednání léčivých přípravků - antodot do zásob zdravotnických zařízení

Žádost zdravotnického zařízení o vydání antidota z lékárny Všeobecné fakultní nemocnice

 

 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Pondělí, 28 Leden 2013 10:53
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack