Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Informace akreditační komise pro obor nemocniční lékárenství
Informace akreditační komise pro obor nemocniční lékárenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pátek, 18 Červen 2010 10:05

Dne 16.6.2010 se sešla akreditační komise pro obor Nemocniční lékárenství v novém složení.

PharmDr. Přemysl Černý
Mgr. Michal Hojný
PharmDr. Vladimír Holub
PharmDr. Šárka Kozáková
PharmDr. Dana Syrová
Mgr. Hana Šnajdrová
Mgr. Jaroslava Urbaníková

V tajných volbách byl novým předsedou AK NL zvolen Dr.Holub, místopředsedou Dr.Syrová.

Během jednání byl AK NL odmítnut návrh MZ, který byl představen ministerstvem vybraným členům AK NL, AK VL , ČLnK a GML v pátek 11.6.2010. Tento návrh spočíval v převedení základního oboru NL na certifikovaný kurz. Stanovisko AK NL je zachování všech stávajících základních farmaceutických oborů dle vyhl. 185/2009 Sb.

AK NL dále konstatovala, že stávající návrh novely vyhlášky jde proti zájmům a požadavkům školenců. Tito budou totiž pro naplnění dikce zákona absolvovat mimo jiné dlouhodobé stáže na pracovištích připravujících zvlášť náročné lékové formy (ZNLF), což povede vzhledem k personálním možnostem těchto pracovišť k vytvoření úzkého hrdla ve specializacích farmaceutů.

AK NL akceptuje kompetence pro vedení lékárny dle Z.č. 95/2004 Sb., tj. bez rozdílu specializace. Kompetence je nutné řešit komplexně, t.j. novelou zákona 95/2004, vyhlášky 49/1993, vyhlášky 185/2009 a zněním dosud nevydané vyhlášky o činnostech.

 Případné třecí plochy v kompetencích, které se vyskytují dle sdělení představitelů KF mezi obory NL a KF je možné posoudit až poté, co budou AK KF tyto kompetence k činnostem předloženy. Doposud tomu tak totiž nebylo. AK NL konstatovala, že žádné spory v kompetencích nelze odstranit tím, že bude druhý největší specializační obor s nejširším záběrem farmaceutických činností přesunut do certifikovaného kurzu.

MZ bylo požádáno o upřesnění výkladu k přechodnému období od platnosti vyhl. 185/2009 Sb. do vydání nových specializačních náplní. Vydání stanoviska je přislíbeno v srpnu tohoto roku.

AK NL doporučila získávání praxe v rámci specializace na akreditovaných pracovištích. Je však ochotna akceptovat i průběh společného kmene na neakreditovaných pracovištích a specializovaný výcvik po ukončení kmene v nemocniční lékárně výhradně na akreditovaných pracovištích.

Další informace poté, co bude k dispozici oficiální zápis z jednání AK NL.


Vladimír Holub, Michal Hojný

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack