Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Nové statistiky na webových stránkách ÚZIS
Nové statistiky na webových stránkách ÚZIS PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Čtvrtek, 03 Březen 2011 22:14

Ústav zdravotnických inforamcí a statistiky ČR zveřejnil v poslední době několik zajímavých publikací:

Hospitalizovaní podle klasifikace DRG v roce 2009

Zdrojem informací pro tuto publikaci jsou data o hospitalizacích na akutních lůžkách v nemocnicích ČR z Národního registru hospitalizovaných. Publikované údaje jsou tříděny podle hlavních diagnostických kategorií (MDC), skupin DRG, pohlaví, věku, délky hospitalizace ve dnech, kraje bydliště a kraje zdravotnického zařízení a case mix indexu vypočteného na základě číselníku relativních vah zveřejňovaného MZ ČR.

Ekonomické výsledky nemocnic 2006-2009

Publikace obsahuje výběr ekonomických ukazatelů činnosti nemocnic. Zdrojem dat je statistický výkaz E (MZ) 6-02 (do roku 2008 E (MZ) 6-04) vyplňovaný zdravotnickými zařízeními podle závazných pokynů NZIS a zpracovávané ÚZIS ČR.

Údaje v Národním registru uživatelů lékařsky indikovaných substitučních látek - rok 2010¨

 

Dostupnost substituční léčby v České republice se zvyšuje. Postupně jsou otevírána nová specializovaná zařízení a od roku 2006 je substituce dostupná i ve vězeňských zařízeních. Také počet pacientů substitučních programů postupně narůstá. Tato aktuální informace přináší informace nejen o počtu pacientů v členění podle věku, regionu, substituční látky, ale i o vybraných ukazatelích zdravotního stavu. Přináší také údaje o zařízeních poskytujících substituční léčbu, o novinkách a připravovaných změnách v oblasti substituční léčby v České republice.

 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Čtvrtek, 03 Březen 2011 22:36
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack