Úvod Category Blog Společná deklarace EAHP a MZ ČR: Podpora vzájemného uznávání specializace v oboru nemocnicní lékárenství
Společná deklarace EAHP a MZ ČR: Podpora vzájemného uznávání specializace v oboru nemocnicní lékárenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Helena Rotterová
Čtvrtek, 17 Listopad 2011 23:38
Vážení kolegové.
Jak všichni víte, naše sekce trvale usiluje o zachování specializačního vzdělávání ve farmacii, včetně samostatné specializace v oboru nemocničního lékárenství, a to za podpory vás, členů SNL ČFS. Ideálním a trvalým řešením by bylo vytvořit pro naše budoucí kolegy na úrovni  Evropské Unie podmínky srovnatelné s podmínkami pro další vzdělávání lékařů, ostatně vždy jsme systém postgraduálního vzdělávání stejný s lékaři měli. Proto naše sekce za laskavé podpory pana ministra uspořádala schůzku prezidenta Evropské asociace nemocničních lékárníků (EAHP) s náměstkem Dr. Vavrouškem. Výsledek, který považujeme všichni za skvělý, je v příloze.
Prezident EAHP sbírá podporu ve všech členských zemích. Budeme od této chvíle patřit nejen k pasívním příjemcům evropských direktiv, ale bude nám dáno, abychom aktivně usilovali o pozitivní změnu. Jakkoliv se naše SNL snaží prosazovat odborné zájmy především nemocničních lékárníků, neb je to našim posláním, podporujeme vzdělávání v dalších oborech. Domníváme se, že prolomení bariéry, tedy zavedení specializačního vzdělávání farmaceutů do evropské směrnice, by perspektivně pomohlo všem farmaceutickým oborům. Proběhlo i další jednání s  koordinátorkou uznávání kvalifikací na MŠMT.

Účastníci jednání na MZd:

pan MUDr. Vítězslav Vavrouškek, MBA náměstek ministra pro zdravotní péči
pan Dr. Robert Frontini, prezident EAHP
paní Helena Rotterová, PharmDr., MBA, Předsedkyně Sekce nemocničních lékárníků a členka výboru České farmaceutické společnosti
pan Petr Horák, PharmDr., Místopředseda Sekce nemocničních lékárníků
pan Stanislav Havlíček, PharmDr., prezident České lékárnické komory
pan Michal Hojný, Mgr., viceprezident České lékárnické komory, člen výboru České farmaceutické společnosti
paní Marcela Heislerová, PhamDr., Ministerstvo zdravotnictví
paní Radka Stříbná, Mgr., Ministerstvo zdravotnictví