Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Dostupnost LP s obsahem vasopresinu - aktuální situace
Dostupnost LP s obsahem vasopresinu - aktuální situace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Helena Rotterová   
Pondělí, 27 Duben 2015 00:55

V současné době se v mnoha nemocničních lékárnách (NL) potýkáme se zajištěním LP s obsahem účinné látky vasopressin k parenterální aplikaci. Žádný LP není v ČR registrovaný, dovoz se realizuje jako individuální, od různých farmaceutických firem, dle aktuální dostupnosti na trhu. Význam podání vazopresinu v intenzivní medicíně stoupá. Svědčí o tom i vzrůstající spotřeba (děkuji kolegům z NL za odpověď v bleskovém průzkumu).

Podařilo se získat stanoviska odborných společností (České společnosti intenzivní medicíny, České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ČLS JEP, Sekce NL ČLS JEP -   ZDE), což by mělo usnadnit získání Specifického léčebného programu MZ ČR. Tento proces již byl zahájen. Výsledkem by mělo být plynulejší zásobování  NL v ČR.

Odborné informace o současném využití vazopresinu jsou s laskavým dovolením autora p. doc. MUDr. Martina Balíka, PhD., z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. LF UK a VFN v Praze – ZDE (jen pro registrované čtenáře).

Helena Rotterová

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Pondělí, 27 Duben 2015 21:49
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack