Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Sekce NL se ohrazuje proti rozhovoru serveru Apatykář s Mgr. Markem Hampelem
Sekce NL se ohrazuje proti rozhovoru serveru Apatykář s Mgr. Markem Hampelem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Petr Horák   
Pondělí, 14 Září 2015 21:55

Vážení kolegové,

Jakkoliv podporujeme snahu GML vyjednat lékárnám lepší kompenzaci za zrušený 30 Kč regulační poplatek, odmítáme účelové a tendenční informace týkající se postupu v oblasti výkonů a novelizace zákona č. 95/2004 Sb.

Výbor SNL dlouhodobě deklaruje potřebu nalézt způsob ohodnocení specificky nemocničních farmaceutických činností, jako je příprava cytostatik. Ta byla vybrána jako pilotní činnost především z toho důvodu, že již několik let je provizorním způsobem hrazena. Tím, že farmaceuti již mohou být nositeli výkonů, není pro další provizorium důvod a domníváme se, že je třeba uvést úhradu přípravy cytostatik do řádných, legislativně podložených, kolejí. Je také nutné podotknout, že nynější systém (v kontextu toho, že byl přijat jako provizorium) vyžaduje každoroční obnovování příslušných smluv, přičemž nikde neexistuje jistota, že budou obnoveny.
Je samozřejmé, že při přípravě tohoto výkonu narážíme na celou řadu technických těžkostí daných tím, že celý výkonový systém nikdy nebyl na úhradu farmaceutických výkonů nastaven. Proto bylo po prvním jednání, které na půdě MZd při zasedání komise pro výkony proběhlo, jasné, že je třeba řadu technikálií narovnat a dopracovat. To ovšem nelze považovat za neúspěch jednání, pokud je nám známo, zařazení výkonů i u etablovaných lékařských odborností často trvá velmi dlouho. Jednání o těchto výkonech v žádném případě není ukončeno a tendenčně předkládané informace, jako jsou v uvedeném rozhovoru, považujeme pro úspěch jednání za škodlivé.

Za nehoráznou a redaktorem zcela tendenčně a neprofesionálně vedenou pak považujeme část rozhovoru věnovanou novelizaci zákona č. 95/2004 Sb. K osvětlení skutečností a stanoviska výboru SNL odkazujeme na samostatný článek na webu SNL.

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Pondělí, 14 Září 2015 22:41
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack