Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo výstupy z jednání o výkladu Zákona o registru smluv
Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo výstupy z jednání o výkladu Zákona o registru smluv PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Čtvrtek, 08 Září 2016 11:50
 
Do působnosti zákona o registru smluv spadají i subjekty vyvíjející činnost v sektoru zdravotnictví. S ohledem na různé způsoby výkladu zákona se Ministerstvo zdravotnictví ČR rozhodlo uspořádat setkání zástupců subjektů, které uzavírají soukromoprávní smlouvy, na které se vztahuje povinnost zveřejnění.
 
Dne 10. května 2016 tak proběhlo na Ministerstvu zdravotnictví ČR jednání, jehož se zúčastnili zástupci Asociace inovativního farmaceutického průmyslu, České asociace farmaceutických firem, Asociace českých a moravských nemocnic, Asociace nemocnic České republiky, Asociace velkodistributorů léčiv, CzechMed, České asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a Svazu zdravotních pojišťoven.
V průběhu jednání byly diskutovány smluvní typy, které subjekty uzavírají a na které by se mohla vztahovat povinnost zveřejnění dle zákona o registru smluv. U jednotlivých smluvních typů účastníci identifikovali smluvní ujednání, jejichž zveřejnění by mohlo být citlivé, např. z důvodu ohrožení obchodního tajemství některé ze smluvních stran. Na základě diskuze účastníků došlo ke shodě v doporučeních týkající se těchto smluvních typů s ohledem na možnou aplikaci zákona o registru smluv.
 
Výstupem z tohoto jednání je přehled jednotlivých smluvních typů s  výkladem aplikace povinnosti zveřejnění dle zákona o registru smluv (ke stažení ZDE). Nejedná se o závazný výklad práva, natož příkaz Ministerstva zdravotnictví ČR, ale pouze toliko o konsenzus zúčastněných, který by tak mohl přispět k snadnější a jednotnější aplikaci zákona o registru smluv.
 
JUDr. Radek Policar
náměstek ministra pro legislativu a právo

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Čtvrtek, 08 Září 2016 12:16
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack