Úvod Category Blog Informace pro nemocniční lékárny v souvislosti s možnou závadou v jakosti přípravků společnosti Sanofi-Aventis (Zentiva)
Informace pro nemocniční lékárny v souvislosti s možnou závadou v jakosti přípravků společnosti Sanofi-Aventis (Zentiva) PDF Tisk Email
Středa, 05 Říjen 2016 23:14
Vážené kolegyně a kolegové,
Při jednání Sekce nemocničních lékárníků ČFS se společností Sanofi-Aventis, s.r.o. byly podrobně prodiskutovány jednotlivé kroky realizace opatření SÚKL ze dne 5.9.2016 podrobně ZDE
Sekce nemocničních lékárníků ČFS bude iniciovat společné jednání asociací výrobců léčivých přípravků (AIFP a ČAFF), SÚKL a profesních komor, na kterém bude podrobně prodiskutována realizace jednotlivých opatření s cílem je vyhodnotit a navrhnout případné změny právní úpravy pro futuro.

Sekce nemocničních lékárníků ČFS vítá ochotu držitele registrace rozšířit původně avizovanou kompenzaci ve výši 100,- Kč bez DPH za balení vrácené pacientem (+ DPH  v zákonné sazbě) za služby spojené se stahováním nepoužitelných léčiv také na balení vrácená z klinických pracovišť lůžkových zdravotnických zařízení.
Úhrada bude provedena na základě vystavené faktury souladu s postupem uvedeným na http://www.lekarnici.cz s tím, že budou vystaveny 2 faktury pro rozlišení služby nemocniční a veřejné části nemocniční lékárny. Lékárna vystaví fakturu – daňový doklad na distributora v odpovídající výši podle počtu stahovaných balení, a to vždy k poslednímu dni kalendářního měsíce. Pozn.: Každá lékárna si může stanovit výši náhrady nákladů samostatně, dle svých oprávněných nákladů.

Za výbor SNL ČFS Michal Hojný

Zákon č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech)
§ 89
(3) Zajišťuje-li stažení léčivého přípravku z trhu držitel rozhodnutí o registraci, neplatí pro provozovatele odstavec 1. Provozovatelé postupují při odevzdávání nepoužitelných léčivých přípravků podle pokynů držitele rozhodnutí o registraci, který je povinen jim uhradit prokázané náklady vzniklé při takovém odevzdávání, případně náklady vzniklé v souvislosti s pořízením a uskladněním odevzdávaného léčivého přípravku, nebyl-li takový vydán. Zdravotní pojišťovny a pacienti mají vůči držiteli rozhodnutí o registraci nárok na úhradu nákladů, které vynaložili na balení léčivých přípravků, které bylo bez náhrady staženo z oběhu.
.