Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Výbor Sekce nemocničních lékárníků ocenil 5 kolegů za dlouhodobý přínos české nemocniční farmacii
Výbor Sekce nemocničních lékárníků ocenil 5 kolegů za dlouhodobý přínos české nemocniční farmacii PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pondělí, 12 Prosinec 2016 23:05
Výbor Sekce nemocničních lékárníků ČFS ČLS JEP ocenil při příležitosti jubilejního 20. Kongresu nemocničních lékárníků kolegy Janu Stříteckou, Helenu Rotterovou, Marii Zajícovou, Vladimíra Holuba a Jiřího Kotláře za dlouholetý přínos české nemocniční farmacii. Toto ocenění reflektuje mimořádné nasazení, obětavost a invenci při prosazování zájmů našeho oboru a při rozvíjení odborných a pedagogických aktivit v nemocniční farmacii. Ocenění kolegové reprezentují generaci nemocničních lékárníků, kteří ani ve víru změn počátkem 90. let oboru nepřestali být věrni, naopak i díky nim náš obor přežil období, kdy se personálně vyprazdňoval. Po překonání tohoto nejtěžšího období jej pak nasměřovali k současnému růstu.
 
Tento rozvoj je ostatně vidět i na samotném kongresu, který s více než 600 účastníky je největším českým farmaceutickým kongresem se velmi širokým tématickým a odborným záběrem.
 
Všem oceněným kolegům blahopřejeme, děkujeme a doufáme, že své zásluhy o obor budou i v dalších letech rozšiřovat!
 
Za Výbor Sekce NL
 
Petr Horák
Michal Hojný
Marek Lžičař
Martin Šimíček
Lenka Doležalová
 
čtěte dále
  • RNDr. Jana Střítecká je emeritní předsedkyní Sekce NL a dlouholetou vedoucí lékárnicí Fakultní nemocnice U sv. Anny v Brně. Kromě jiných aktivit dlouhodobě působila a působí jako garant specializačního vzdělávání.

 

  • PharmDr. Helena Rotterová, MBA je emeritní předsedkyní SNL. Od 90. let působí na vedoucích postech v nemocničních lékárnách, nejprve v NL Krajské nemocnice v Liberci, později nastoupila do své současné pozice vedoucí lékárnice VFN Praha. Dr. Rotterová je místopředsedkyní České farmaceutické společnosti. Dlouhodobě působila také jako delegátka ČR při Evropské asociaci nemocničních lékárníků, kde svým působením vybudovala pozici pro další kolegy.

 

  • PharmDr. Marie Zajícová je vedoucí lékárnicí v NL Slezské nemocnice v Opavě. Vedle toho je dlouholetou členkou představenstva České lékárnické komory a výboru České farmaceutické společnosti, emeritní předsedkyní Sekce klinické farmacie ČFS. 

 

  • PharmDr. Vladimír Holub je nástupcem Dr. Střítecké ve funkci vedoucího lékárníka ve FN U svaté Anny V Brně, před tím pracoval řadu let jako její zástupce. Dr. Holub dlouhodobě působil jako člen představenstva České lékárnické komory, nyní je členem výboru ČFS. Kromě mnoha dalších aktivit ve prospěch oboru je školitele a examinátorem v rámci specializačního vzdělávání farmaceutů.

 

  • Mgr. Jiří Kotlář dlouhodobě působil ve výboru SNL. Dodnes zastává pozici pokladníka a člena výboru České farmaceutické společnosti, již čtvrtstoletí je členem představenstva České lékárnické komory, kde zastával i funkci viceprezidenta. Již od počátku 90. let je vedoucím lékárníkem ve FN Hradec Králové.
 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Úterý, 13 Prosinec 2016 11:09
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack