Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Úhrada léků ze skupiny antivirotik (oseltamivir, zanamivir)
Úhrada léků ze skupiny antivirotik (oseltamivir, zanamivir) PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Čtvrtek, 02 Únor 2017 21:42
S ohledem na množící se dotazy lékařů a lékárníků ohledně úhrady léčivých přípravků TAMIFLU a RELENZA bylo osloveno jak Ministerstvo zdravotnictví, tak zástupci jednotlivých zdravotních pojišťoven.
Problematickou se jeví především formální stránka vyhlášení chřipkové epidemie. Vyhlášení epidemie je vedle klinických indikací uvedeno jako další podmínka pro úhradu uvedených LP.
Sekce nemocničních lékárníků ČFS a Česká lékárnická komora proto vítají veřejný příslib, který z úst zástupců VZP a ZPMV ČR zazněl na VIII. Zimní konferenci nemocničních lékárníků, a který potvrdil, že výše uvedené zdravotní pojišťovny proplatí léčbu v případě, kdy byla antivirotika předepsána pacientům v prvních čtyřech týdnech v lednu  2017, kdy jsou k dispozici tiskové zprávy MZ ČR.
Podmínkou je soulad s platným indikačním omezením v podobě shody klinické indikace a dodržení limitace v počtu předepsaných balení.
Věříme, že k příslibu úhrady se v brzké době přidají další zdravotní pojišťovny, aby bylo možné pacientům prezentovat jednotný postup bez ohledu na příslušnost pacienta ke konkrétní ZP, a že MZd ujasní v krátké době podmínky pro úhradu antivirotik (dle informací z MZd ze dne 31.1.2017 proběhne do týdne setkání zainteresovaných subjektů s cílem najít řešení pro úhradu předepsaných LP).
 Michal Hojný
 
INDIKAČNÍ OMEZENÍ DLE SCAU:
Oseltamivir (dtto zanamivir) je hrazen v léčbě influenzy A a B u pacientů starších 1 roku, kteří z důvodů kontraindikace nebyli očkováni proti influenze nebo tam, kde očkování selhalo, u následujících skupin pacientů:1) děti s cystickou fibrózou;2) děti s onkologickým onemocněním na imunosupresivní léčbě;3) dospělí se závažným chronickým plicním či kardiálním onemocněním na trvalé medikaci;4) pacienti se závažným imunodeficitem, kde je po očkování nepravděpodobnost protilátkové odpovědi. Z veřejného zdravotního pojištění je pro jednu terapeutickou kůru hrazeno jedno balení určené k pětidenní léčbě. Oseltamivir (zanamivir) u výše uvedených skupin předepisuje ošetřující lékař pouze v době vyhlášené chřipkové epidemie.
 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Čtvrtek, 02 Únor 2017 21:47
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack