Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Registr smluv - změna zákona na obzoru?
Registr smluv - změna zákona na obzoru? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pátek, 09 Červen 2017 08:09
V panelové diskuzi na konferenci společnosti Androsa dne 6. června prezentoval náměstek pro legislativu JUDr. Radek Policar aktuální stav v legislativních návrzích na změnu Zákona č. 340/2015 Sb. o registru smluv. Poslední vývoj skýtá šanci na změnu aktuálního, pro chod nemocnic zásadně nevyhovujícího znění zákona.
Skupina poslanců (Radek Vondráček, Roman Sklenák, Jiří Mihola, Pavel Kováčik, Zbyněk Stanjura, Marek Černoch) předložila sněmovně návrh zákona 18. 5. 2017. Tento návrh zákona byl rozeslán poslancům jako tisk 1124/0. Návrh byl projednán vládou ČR na pondělním zasedání a široké stranické spektrum navrhovatelů zákona skýtá reálnou šanci na podporu zákona. Aktuální představa legislativců je schválení návrhu zákona Poslaneckou sněmovnou v prvním čtení dne 27.6. Při nejkratší legislativní cestě Senátem a podpisu prezidenta je zmiňována platnost zákona v průběhu září 2017 (čtěte dále).
 
Z našeho pohledu jsou nejvýznamnější navrhované změny tyto:
V § 6 se doplňuje odstavec 3, který zní: „(3) Nezávisle na uveřejnění prostřednictvím registru smluv dále nabývá účinnosti smlouva, jejímž předmětem jsou léčiva nebo zdravotnické prostředky.“. 
 
a také
V § 8 se na konci textu odstavce 2 doplňují slova „nebo jiným způsobem umožňujícím uveřejnění smlouvy prostřednictvím registru smluv“.
 
Fakticky by to znamenalo, že bychom získali 3 měsíce na uveřejnění smluv na léčivé přípravy a zdravotnické prostředky, u zbylého sortimentu dodávek do nemocnic zůstává nicméně v platnosti § 6 odstavec 1 – tj. účinnost smlouvy nejdříve dnem uveřejnění.
Druhou významnou změnou je možno uzavřít smlouvu i jinak než písemně.
O vývoji Vás budeme informovat. Jak je alespoň dle návrhu vidět, lze opakovaným uváděním argumentů o dopadech zákona na chod nemocnic zvýšit šanci na změnu legislativy, což by bylo výrazným povzbuzením pro další naše podobné aktivity.
 
Za Výbor Sekce nemocničních lékárníků ČFS  Michal Hojný
V Praze dne 8.6.2017 
 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Pátek, 09 Červen 2017 09:34
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack