Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Prezidentem Evropské asociace nemocničních lékárníků je na období 2018 až 2021 PharmDr. Petr Horák
Prezidentem Evropské asociace nemocničních lékárníků je na období 2018 až 2021 PharmDr. Petr Horák PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Středa, 14 Červen 2017 10:20
Valné shromáždění EAHP (European Association of Hospital Pharmacists) se letos konalo v maltském městě St. Paul´s Bay od 9. do 11. června 2017. Sobota byla pro naše nemocniční lékárenství mimořádně důležitým dnem.  Byl to den prezidentských voleb a Česká republika měla v tomto klání svého kandidáta. Národní delegáti z 34 evropských zemí zvolili PharmDr. Petra Horáka, předsedu Sekce nemocničních lékárníků ČFS ČLS JEP a vedoucího lékárníka z FN Motol (stručné CV). Vítězství to bylo těžce zasloužené, Petr Horák se osvědčil ve vysoké funkci finančního ředitele, kterou mu výbor EAHP svěřil už v minulém období. Do příštího června bude vykonávat funkci President Elect a po příštím Valném shromáždění se automaticky ujme funkce nově zvolený prezident.
EAHP byla založena v r. 1972. Zakládající země byly Belgie, Dánsko, Francie, Itálie, Německo, Nizozemsko a Velká Británie. Česká republika byla přijata do EAHP v r. 1996. V prezidentských volbách v historii EAHP uspěl vždy kandidát ze zakládající země, výjimkou bylo v r. 1992 a v r. 2014 Irsko. A nyní Česká republika.
 
10. červen 2017 bude nepochybně zapsán zlatým písmem v análech českého nemocničního lékárenství 21. století. Málokterý obor zaznamenal od r. 1989 do dnešních dnů tak obrovský rozvoj, a tak nemají čeští nemocniční lékárníci jediný důvod k přehnané skromnosti.  Úroveň nemocničního lékárenství je hodnocena kvalitou i kvantitou poskytované komplexní nemocniční lékárenské péče. S více než 40 pracovišti na aseptickou individualizovanou přípravu cytostatik vybavených špičkovou technikou, přibližně stejným počtem oddělení sterilní přípravy léčiv, s více než 200 atestovanými specialisty v oboru nemocniční lékárenství a nyní nově s historicky prvním prezidentem EAHP se můžeme s hrdostí dívat na svou profesi, a to na úrovni vlastní nemocnice, na úrovni národní i nadnárodní.
 
Evropský standard nemocniční farmacie je samozřejmým předpokladem pro zázemí budoucího prezidenta. Ale hlavní důvod úspěchu v prezidentských volbách v EAHP je rozhodně osobní zásluhou Petra Horáka. Čeká ho období mimořádně náročného pracovního nasazení. Tak tedy hodně úspěchů!
 
PharmDr. Helena Rotterová, MBA
Místopředsedkyně ČFS ČLS JEP
Vedoucí lékárník VFN v Praze

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Středa, 14 Červen 2017 10:37
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack