Úvod Category Blog Zúčastněte se 2019 EAHP Medicines Shortages Survey
Zúčastněte se 2019 EAHP Medicines Shortages Survey PDF Tisk Email
Pátek, 03 Leden 2020 14:31

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

EAHP spustila novou Survey na téma nedostupnosti léků - The 2019 EAHP Medicines Shortages Survey (odkaz zde). Vzhledem k závažnosti problematiky výbor Sekce nemlek poskytl (tak, jako v ostatních zemích) EAHP svolení oslovit prostřednictvím e-mailu jednotlivé nemocniční lékárníky v ČR. Připomenutí budou zaslána opakovaně 28. listopadu, 19. prosince a 7. ledna. Věříme, že není potřeba zajišťovat překlad do češtiny. Deadline pro vyplnění je 13. ledna 2020.

EAHP za posledních 10 let zvýšila povědomí o problému nedostatku léků a dopadu na pacienty, zejména v nemocničním prostředí. V roce 2013, 2014 a 2018 publikovala EAHP tři průzkumy. Výsledky těchto průzkumů poskytly přehled o závažnosti problému a jeho dopadu na celkovou péči o pacienty. V letošním roce se survey zaměří více na příčiny nedostatku léků v nemocnicích a pokusí se identifikovat zavedená řešení a osvědčené postupy, které se v současnosti používají na místní, regionální a celostátní úrovni v různých zemích Evropy. Survey se zaměřuje na nemocniční lékárníky, zdravotní sestry, lékaře, další zdravotnické pracovníky pracující v nemocničním prostředí a pacienty.

Z centrály EAHP nám byl zaslán link na slovenskou verzi Survey k výpadkům léčiv.. Je variantou k anglické verzi, věříme, že nám může pomoci zvýšit počet odpovědí.

děkujeme předem za čas, který průzkumu věnujete.

výbor Sekce nemocničních lékárníků