Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Dohodovací řízení pro rok 2021 v segmentu lékárenské a klinicko-farmaceutické péče zatím bez dohody, jednání budou pokračovat
Dohodovací řízení pro rok 2021 v segmentu lékárenské a klinicko-farmaceutické péče zatím bez dohody, jednání budou pokračovat PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Neděle, 24 Květen 2020 17:35
Ve čtvrtek 21.5. proběhlo závěrečné jednání přípravné fáze dohodovacího řízení pro rok 2021 v segmentu lékárenské a klinicko-farmaceutické péče (zápis ZDE). Přes výrazné sblížení stanovisek zástupců segmentu a zdravotních pojišťoven jednání neskončilo dohodou, každá ze stran byla ochotná při hlasování podpořit pouze svůj návrh. 
 
V průběhu dohadovací řízení zástupci segmentu (GML – koordinátor, POLP, APLS, Vaši lékárníci CZ, Svaz multioborové nelůžkové péče, ANČR a AČMN) v zájmu dosažení dohody redukovali svoje požadavky na odstranění limitace úhrady SiV referenčním obdobím, zvýšení hodnoty SiV z 15,- Kč na 17,-, odměně za digitalizaci listinného receptu při ztotožnění pacienta a zjednodušení podmínek účtování IPLP (jednotná přirážka 25 % na obaly, komponenty, směsi). Shoda se zástupci pojišťoven od počátku jednání panovala na zachování fondu na podporu jedinečných lékáren a fondu pro podporu pohotovostních lékáren pracujících v režimu 24/7.
V minulých letech byly zdravotní pojišťovny ochotné podpořit odstranění limitace úhrady SiV pouze za podmínky snížení jeho hodnoty s argumentem zvýšených nákladů v případě úhrady všech vykázaných SiV. V letošním roce (přes pojišťovnami avizované navýšení úhrad do jednotlivých segmentů pro rok 2021 o cca 2,4 %) byly ochotné s odstraněním limitace souhlasit za podmínky nezvýšení hodnoty SiV, což nebylo zástupci segmentu akceptováno. Hlavním argumentem pojišťoven byly meziroční zvýšené náklady na léky na recept, které by měly dle jejich tvrzení do segmentu přinést další finanční prostředky na realizované obchodní přirážce. 
S ohledem na data z lékáren za období leden – duben, pokračující negativní trend v měsíci květnu a aktuální revize úhrad v zásadních terapeutických skupinách jsme si vyžádali reálná data o nákladech zdravotních pojišťoven za první 4 měsíce tohoto roku, abychom si mohli jejich tvrzení ověřit, stejně jako propočty o zvýšených nákladech souvisejících s odstraněním regulace u SiV. Jednání bude pokračovat po vyhodnocení dat pojišťoven. Dle předběžné dohody zástupců segmentu lze předpokládat, že nebude problém s předložením návrhu, který by měl podporu všech zástupců v segmentu lékárenské a klinicko-farmaceutické péče.
 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Neděle, 24 Květen 2020 19:54
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack