Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Covid-19, aktuality z webu Ministerstva zdravotnictví
Covid-19, aktuality z webu Ministerstva zdravotnictví PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Středa, 08 Září 2021 22:27

Dobrý večer, kolegyně, kolegové,

Doporučujeme Vaší pozornosti a k bedlivému pročtení dokumenty, které MZd celkem potichu vydalo a ukrylo na svém informačně bohatém, ale nepříliš přehledném webu.

POSILOVACÍ DÁVKA (odkaz zde)

MZd uvádí, že neomezuje skupiny k podání 3. dávky jen na výčet uvedený ve stanovisku odborných společností, ale stanovilo možnost podání této posilovací dávky nejdříve po 8 měsících od dokončení základního očkování, čímž logicky kopíruje prioritní skupiny tak, jak byly stanoveny v průběhu očkovací kampaně.

V textu není nikde uvedena možnost podat 3. dávku dříve, jednalo by se v tomto případě o off-label podání a tím pádem na riziko poskytovatele.

U posilovací dávky se hovoří o zahájení očkování od 20/9. Podle informací, co máme, bude možné v tzv. walk-in očkovacích center očkovat i 3. dávky bez registrace.

DODATEČNÁ DÁVKA (ZDE)

Doporučena je u osob s imunodeficity, které jsou v Rozhodnutí podrobně vyjmenovány.

Dodatečnou dávku lze aplikovat nejdříve 4 týdny po dokončení základního očkování a se zahájením jejího podávání není třeba čekat do 20. září 2021

Veškeré informace o COVID pro zdravotníky MZd zamýšlí umisťovat SEM

Bohužel informace zde nejsou zatím kompletní, ale MZd slíbilo nápravu.

Co tam ale najdete už nyní, je aktualizovaný seznam kontaktů na pracoviště, která podávají monoklonální protilátky proti COVID-19. (Aplikační centra monoklonálních protilátek proti covid-19 – Bamlanivimab, Aplikační centra monoklonálních protilátek proti covid-19 – REGN-COV2)

Prosím, zkontrolujte si, jestli je u Vaší nemocnice správný kontakt, informace bude rozšířena mezi PL a PLDD, pro které je taktéž připravován nový algoritmus léčby COVID.

V brzké době lze očekávat ještě vydání aktualizovaného Rozhodnutí u REGN-COV, které na základě mezioborového stanoviska odborných společností bude obsahovat postup při postexpoziční profylaxi u rizikových osob a nejspíš také úpravu dávkování REGN-CoV na základě stanoviska FDA.

Tolik pro dnešek aktuální covidové zpravodajství SNL. Četl za vás, za výbor SNL Vás zdraví a za rozšíření informace Vašim kolegům děkuje

Mgr. Michal Hojný

 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Středa, 08 Září 2021 22:43
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack