Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Informace COVID-19 - NEW
NL COVID-19
Přehledné informace k terapii covid-19 PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Čtvrtek, 20 Leden 2022 01:08

V příložené tabulce ZDE -  zatím v pracovní verzi editovatelném souboru .xls - uveřejňujeme aktuální informace o některých léčivech schválených (případně off label používáných) při léčbě covid-19.

Předem je třeba říci, že doba je nesmírně rychlá, informace přibývají každým dnem, léčiva se nejen objevují, ale také prakticky "ze dne na den" z důvodu mutace viru mizí. Přes veškerou snahu autorů o pravidelnou aktualizaci se jedná zdroj informací "bez záruky" . Naší snahou bylo shromáždit na jednom místě data nejen medicínského charakteru (indikace, dávkování, způsob aplikace, preskripční omezení, stanoviska odborných společností apod), ale i informace logisticko/administrativní:

 • stav registrace LP v EU/ČR
 • legislativní ukotvení možnosti používat neregistrivaný LP v ČR
 • dostupnost v reálné praxi
 • způsob distribuce
 • formu předepisování
 • povinnost evidence zásob
 • formu a výši úhrady ZP

 

U některých účinných látek zároveň uvádíme odkazy na relevantní studie, na základě kterých byl lék pro danou indikaci schválen, případně které dále potvrzují jeho účinnost, případně rozšiřují / omezují jeho použití (převzato z doporučení k léčbě covid-19 FNUSA a podělkování  za spolupráci kolegům z ARK).

 

Najdete-li jakoukoli chybu, případně myslíte, že něco chybí, pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Víme, že jen pravidelně aktualizovaná tabulka má smysl, spoléháme se na zpětnou vazbu od vás.

výbor Sekce nemocniční farmacie

Aktualizováno Pátek, 21 Leden 2022 14:13
 
Doporučené postupy pro terapii covid-19 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pondělí, 08 Listopad 2021 00:22

Se souhlasem společnosti Klinické mikrobiologie a infekčního lékařství zveřejňujeme červnové číslo časopisu společnosti s doporučenými postupy pro léčbu pacientů s covid-19. 25 stran textu z různých pohledů, stojí za přečtení!

Klinická mikrobiologie a infekční lékařství, červen 2021, číslo 2, roč. 27

výbor SNL

 
Zásadní rozvolnění podmínek pro použití casirivimab-imdevimab (REGN-CoV2) PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pondělí, 26 Duben 2021 21:26
Vážené kolegyně a vážení kolegové,
rádi bychom Vás informovali o zásadním rozvolnění indikačních kritérií a podmínek používání monoklonálních protilátek casirivimab-imdevimab (REGN-CoV2) používaných u SARS-CoV-2 pacientů.
V pátek 23. dubna 2021 bylo zveřejněno aktualizované znění Rozhodnutí MZ ČR, které tyto změny uvádí v život.
 
Shrnutí nejzásadnějších změn:
 • K indikaci přípravku již není potřeba používat elektronickou žádanku v ISIN, postačí žádanka v papírové formě, jejíž vzor Ministerstvo zveřejní na svých stránkách. ISIN se bude používat pouze na infúzních místech pro zaznamenání použití přípravku.
 • Přípravek je možné podávat ambulantním pacientům u všech poskytovatelů zdravotních služeb lůžkové péče s urgentním příjmem I. nebo II. typu, u všech poskytovatelů  zdravotních služeb akutní lůžkové péče zřizovaných MZ. Již tedy není v platnosti seznam, který byl součástí první verze Rozhodnutí.
 • Pacientům hospitalizovaným z jiného důvodu než covid-19 je casirivimab-imdevimab možné podat u všech poskytovatelů  zdravotních služeb lůžkové péče.
 • Indikační kritéria mj. zahrnují všechny pacienty nad 65 let i bez dalších rizikových faktorů, všechny pacientům s diabetem bez ohledu na jeho typ a přidružená onemocnění, všechny pacientům s BMI ≥35, všechny pacienty s chronickým onemocněním jater nebo ledvin, či všechny pacienty s imunosupresivní léčbou (při dodržení základního kritéria, tj. věk nad 12 let a tělesná hmotnost > 40 kg), pacienty ≥ 55 let s hypertenzí, jiným kardiovaskulárním onemocněním CHOPN bez ohledu na stadium či jiné chronické respirační onemocnění. Došlo také k vymezení použití u juvenilních pacientů 12-17 let a další indikační kritéria (plicní onemocnění aj.) byla zachována. Pro úplný výčet indikací prosím konzultujte text Rozhodnutí.
Aktualizováno Úterý, 27 Duben 2021 19:48
Celý článek...
 
Stanovisko SNL k monoklonálním protilátkám pro léčbu COVID-19 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pondělí, 05 Duben 2021 23:13

Zveřejňujeme Stanovisko Sekce nemocničních lékárníků ČFS ČLS JEP k léčivým přípravkům s obsahem monoklonálních protilátek pro léčbu covid-19, které je reakcí na aktuální situaci v zajišťování a používání těchto léčiv. Na základě našich zkušeností s dosavadním používáním těchto příptavků je hlavním cílem dokumentu snaha o zlepšení komunikace ve smyslu zajištění dostupnosti léčby všem indikovaným pacientům.

Výbor Sekce SNL

Aktualizace: Dne 6.4. 2021 MZd zveřejnilo na úřední desce:

Rozhodnutí o dočasném povolení distribuce, výdeje a používání neregistrovaného humánního léčivého přípravku REGN-COV2 s obsahem léčivých látek casirivimab a imdevimab, koncentráty pro infuzní roztok

Opravné rozhodnutí o opravě zřejmé nesprávnosti v rozhodnutí ze dne 1. dubna 2021, č. j. MZDR 3725.2021-7.OLZP o přípravku REGN-COV2

Rozhodnutí o dočasném povolení neregistrovaného humánního léčivého přípravku Bamlanivimab (LY-CoV-555, dříve LY3819253), koncentrát pro infuzní roztok, 700 mg

Aktualizováno Úterý, 27 Duben 2021 19:48
 
Změna distribuce RDV (Veklury) od 18. března 2021 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Středa, 17 Březen 2021 19:52

V souvislosti s ukončením centrálního nákupu léčivého přípravku Veklury® ze strany České republiky (doposud zajišťováno MZČR) zajišťuje přímou distribuci tohoto léčivého přípravku společnost Gilead Sciences s.r.o. („Gilead“).

 • V objednávce již není třeba uvádět ID kód, identifikační číslo získané ze systému DIP. Objednávka již tak není vázána na konkrétního pacienta (léčivý přípravek je nyní možné objednávat do skladových zásob)
 • Systém e-žádanek (registrace a schválení pacienta v systému DIP) pro ošetřující lékaře zůstává nezměněn.
 • Léčivý přípravek může nemocniční lékárna objednat běžným způsobem, tj. e-mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo telefonicky na telefonním čísle 241 090 835
 • objednávky doručené do 16:00 budou distribuovány následující den - objednávky doručené po 16:00 budou distribuovány do 2 pracováních dnů
 • Cena léčivého přípravu Veklury® se bude i nadále měnit na začátku měsíce podle kurzu Evropské komise

Další podrobnsoti ZDE

Aktualizováno Úterý, 27 Duben 2021 19:57
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 1 z 4

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack