Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Informace COVID-19 - NEW
NL COVID-19
Opakovaný průzkum mezi nemocničními lékárnami - 100 % lékáren v plném provozu, lepší dostupnost ochranných pomůcek a zásadní zhoršení ekonomiky PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Čtvrtek, 23 Duben 2020 19:24

Sekce nemocničních lékárníků ČFS provedla dne 17. 4. 2020 opakovaný průzkum (podrobnosti ZDE) mezi 99 nemocničními lékárnami s cílem zjistit, jaký je stav opatření proti epidemii COVID-19 s měsíčním odstupem od prvního průzkumu.

Průzkumu se zúčastnilo 73 % (v březnu 68 %) všech nemocničních lékáren od přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví (celkem 22), přes krajské (39 nemocnic), městské až po soukromé. 40 (55 %) nemocnic má hospitalizované pacienty s COVID-19.

100 % dotazovaných oproti (96 % v březnu) nadále provozuje i výdej léčiv veřejnosti, liší se pouze způsob zavedených opatření. Výdej přes pohotovostní okénko volí v tuto chvíli pouze 28 % lékáren, 77 % si nechalo nainstalovat ochranu výdejních míst v podobě bariéry ze skla/plexiskla. Naprostá většina lékáren (74 %, ty ostatní mají výdej pouze přes okénko) omezuje počet pacientů současně se vyskytujících v lékárně. Významně častěji se v dubnu využívá měření teploty pacientů při vstupu do areálu nemocnice (47,9 % oproti 27,9 % v březnu).

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Duben 2020 19:51
Celý článek...
 
Nové Doporučení MZd poskytovatelům zdravotní péče PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Čtvrtek, 16 Duben 2020 22:50
Ministerstvo zdravotnictví vydalo v úterý 14.4.2020 nové Doporučení pro poskytovatele zdravotní péče. Za pozornost stojí zejména doporučení na konci tohoto odstavce:
 
1. Poskytovatelé ambulantní péče včetně ambulantních provozů poskytovatelů lůžkové péče
a) Zdravotní péči preventivní, diagnostickou, dispenzární, léčebnou, léčebně rehabilitační, ošetřovatelskou a paliativní lze poskytovat v plném rozsahu při nastavení následujících protiepidemických opatření:
  • objednávání pacientů na konkrétní dobu tak, aby nedocházelo k přítomnosti více než 3 pacientů v čekárně současně (jeden pacient přichází, jeden odchází, jeden čeká na vyšetření),
  • pro objednávání do ambulancí a poraden preferenčně používat telefonický kontakt, pokud je k dispozici, i online objednávkový systém,
  • oddělená ordinační doba pro pacienty s onemocněním COVID-19,
  • používání osobních ochranných pomůcek podle doporučení MZ, dostupná dezinfekce přípravky s virucidním účinkem (optimálně plně virucidní účinek),
  • úprava provozního řádu ambulance zohledňující potřebu časté dezinfekce povrchů a bezpečnou likvidaci odpadu.
Doporučuje se i nadále, umožnují-li to okolnosti, využívat možnost vzdáleného přístupu k zajištění preskripce formou eReceptu, vydávání neschopenky/karantény formou eNeschopenky, zajištění žádanek k laboratornímu vyšetření a umožnění telefonické konzultace s lékařem.
 
b) Lékárenskou péči a klinicko-farmaceutickou péči lze poskytovat za podmínky používání náležitých ochranných pomůcek, rozestupů min. 2 metry mezi čekajícími osobami v lékárně, a dostupnosti dezinfekce s virucidním účinkem (optimálně plně virucidní účinek).
 
Aktualizováno Pátek, 17 Duben 2020 07:59
 
Sdělení pro „COVID-19 nemocnice“ hydroxychloroquine-sulfat TEVA 200mg PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Úterý, 07 Duben 2020 13:43
S platností od 7.4.2020 byla rozhodnutím MZd (ke stažení ZDE) dočasně povolena distribuce, výdej a používání neregistrovaného LP HYDROXYCHLOROQUINE-SULFAAT TEVA 200mg.
Je určen pro léčbu pacientů s prokázanou infekcí COVID-19 a to výhradně v rámci hospitalizace (včetně vybavení pacienta při ukončení hospitalizace nebo při překladu do jiného zdravotnického zařízení).  „COVID-19“ nemocnicím bude LP poskytnut bezplatně pro léčbu aktuálně hospitalizovaných pacientů, nepořizujte prosím balení do strategické zásoby. 
Aktualizace ze dne 16.4. - limitované množství, které měla spol. TEVA pro Českou republiku k dispozici, bylo rozděleno dle dodaných žádostí. V tuto chvíli je tak bezpředmětné podávat další žádosti, nemůže jim už být vyhověno. 
Aktualizováno Středa, 15 Duben 2020 16:56
 
Bezpečné používání osobních ochranných prostředků (OOP) PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pondělí, 30 Březen 2020 21:30

Národní referenční centrum pro infekce spojené se zdravotní péčí, Státní zdravotní ústav, Praha ve spolupráci s Oddělením nemocniční hygieny a Klinikou infekčních nemocí, ÚVN Praha a Ústavem ošetřovatelství 3. lékařské fakulty University Karlovy, Praha připravilo názorný návod na Bezpečné používání osobních ochranných prostředků (OOP) při poskytování lůžkové zdravotní péče pacientům s COVID-19 (společný výukový materiál pro nemocnice České republiky, publikováno 16.3. 2020)

Originální odkaz ZDE

Aktualizováno Pondělí, 30 Březen 2020 21:44
 
Sdílejte zkušenosti ze své lékárny/nemocnice v době pandemie PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Neděle, 29 Březen 2020 17:46

Provoz (nejen) nemocničních lékáren v době pandemie onemocnění COVID-19 je velká improvizace a přináší často nestandardní innovativní řešení, např. při zabezpečení výdeje pacientům, ochraně personálu. Nakupujeme větší zásoby léčiv, připravujeme nové přípravky (např, pro laboratorní testování) a jiné. Podělte se s námi formou fotografií, případně krátjého popisu, návodu, co se vám podařilo. Pošlete fotografie, jak probíhá expedice v ochranných pomůckách (žádný problém s GDPR, většina z nás bude ke nepoznání), Pochlubte se, jaké jste vytvořili informace pro pacienty a jak je zvládají dodržovat, cokoli. Věříme, že vaše řešení mohou být inspirací pro ostatní, každopádně vznikne hodnotná dokumentace.

Níže jsme připravili jednoduchý formulář (celý článek), pomocí něhož lze zaslat fotografie. Můžete samozřejmě zaslat i e-mailem na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , pomocí sociálních sítí (FB Nemlek nemlek, WhatsApp (+420732969680) apod.

Aktualizováno Pondělí, 30 Březen 2020 09:26
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack