Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Informace COVID-19 - NEW Zásadní rozvolnění podmínek pro použití casirivimab-imdevimab (REGN-CoV2)
Zásadní rozvolnění podmínek pro použití casirivimab-imdevimab (REGN-CoV2) PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pondělí, 26 Duben 2021 21:26
Vážené kolegyně a vážení kolegové,
rádi bychom Vás informovali o zásadním rozvolnění indikačních kritérií a podmínek používání monoklonálních protilátek casirivimab-imdevimab (REGN-CoV2) používaných u SARS-CoV-2 pacientů.
V pátek 23. dubna 2021 bylo zveřejněno aktualizované znění Rozhodnutí MZ ČR, které tyto změny uvádí v život.
 
Shrnutí nejzásadnějších změn:
  • K indikaci přípravku již není potřeba používat elektronickou žádanku v ISIN, postačí žádanka v papírové formě, jejíž vzor Ministerstvo zveřejní na svých stránkách. ISIN se bude používat pouze na infúzních místech pro zaznamenání použití přípravku.
  • Přípravek je možné podávat ambulantním pacientům u všech poskytovatelů zdravotních služeb lůžkové péče s urgentním příjmem I. nebo II. typu, u všech poskytovatelů  zdravotních služeb akutní lůžkové péče zřizovaných MZ. Již tedy není v platnosti seznam, který byl součástí první verze Rozhodnutí.
  • Pacientům hospitalizovaným z jiného důvodu než covid-19 je casirivimab-imdevimab možné podat u všech poskytovatelů  zdravotních služeb lůžkové péče.
  • Indikační kritéria mj. zahrnují všechny pacienty nad 65 let i bez dalších rizikových faktorů, všechny pacientům s diabetem bez ohledu na jeho typ a přidružená onemocnění, všechny pacientům s BMI ≥35, všechny pacienty s chronickým onemocněním jater nebo ledvin, či všechny pacienty s imunosupresivní léčbou (při dodržení základního kritéria, tj. věk nad 12 let a tělesná hmotnost > 40 kg), pacienty ≥ 55 let s hypertenzí, jiným kardiovaskulárním onemocněním CHOPN bez ohledu na stadium či jiné chronické respirační onemocnění. Došlo také k vymezení použití u juvenilních pacientů 12-17 let a další indikační kritéria (plicní onemocnění aj.) byla zachována. Pro úplný výčet indikací prosím konzultujte text Rozhodnutí.
V praxi tak došlo k zásadnímu zjednodušení jak indikačního procesu pro ambulantní lékaře (Ministerstvo také slíbilo v krátké době zveřejnit seznam kontaktů, kam se mohou jednotliví ambulantní lékaři obracet pro objednání pacienta), tak velmi podstatnému rozšíření počtu případných příjemců této léčby.
 
Dostupnost přípravku zůstává totožná, tj. objednáním prostřednictvím NL FN Motol a NL FN Brno.
 
Pozn: indikační kriteria pro bamlanivimab se tímto nemění ...
 
za výbor SNL Petr Horák

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Úterý, 27 Duben 2021 19:48
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack