Úvod O sekci nemoc. lékárníků Archiv - kongresy nemlek Dotazník k workshopu na Zimní konferenci 2011 (do 20.1.)
Dotazník k workshopu na Zimní konferenci 2011 (do 20.1.) PDF Tisk Email
Čtvrtek, 30 Prosinec 2010 13:50

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

blíží se druhý ročník Zimní konference v Jihlavě (4.-6. února 2011). Po nad očekávání úspěšném prvním ročníku nás opět čekají dva dny plné odborného programu s tématy jako léková politika, systém odměňování lékáren, klinická farmacie v nemocniční lékárně apod.

Jedním z témat Zimní konference 2011 bude léková politika nemocnic a využití moderních technologií jako nástroje zvýšení kvality a bezpečnosti zdravotní péče.

Rozhodli jsme se uspořádat workshop, ve kterém bychom diskutovali roli nemocniční lékárny v lékové politice nemocnice a přínos moderních software a IT aplikací. Budeme se zabývat způsoby komunikace mezi lékárnou a klinikami nemocnice, současnou rolí Pozitivních listů, možnostmi jejich tvorby a aktualizace, způsobem sledování finančních limitů na léky a ZM v nemocnici, rolí farmaceuta v antibiotické politice nemocnice a otevřeme i otázku sledování spotřeby léků na oddělení a nákladů na léčbu konkrétního pacienta na lůžku.
Pro zmapování současného stavu této problematiky v nemocnicích v ČR jsme připravili online dotazník. Tímto Vás zdvořile prosíme o jeho vyplnění (vždy jeden za nemocniční lékárnu). Čím více dotazníků budeme moci vyhodnotit, tím objektivnější pohled na současný stav této problematiky v nemocnicích v ČR získáme. Vyhodnocení dat získaných z dotazníků bude základem pro další diskusi v rámci workshopu.
Údaje, které nám zašlete, nebudeme nikde publikovat ve spojitosti s Vaším jménem nebo jménem nemocnice, kde pracujete. Výstupy z dotazníků budou v agregované podobě dostupné účastníkům II. Zimní konference. Pokud se podaří sesbírat významné procento dotazníků z nemocničních lékáren, získaná data by určitě mohla být přínosem pro všechny, proto vyzýváme i lékárníky, kteří třeba dají přednost workshopu s tématem klinické farmacie, nebo se zimní konference nezúčastní, k vyplnění vždy jednoho dotazníku za lékárnu. Pro vedoucí lékárníky, kteří za sebou mají práci na rozsáhlém survey EAHP to bude jistě hračka a otázka několika málo minut :-)

Dotazník je dostupný na oficiálním webu Zimní konference ZDE.

Abychom mohli údaje zpracovat, prosíme o vyplnění do 20. ledna 2011

Děkujeme předem za spolupráci, na Vás všech závisí kvalita a úspěch workshopu

Martin Šimíček
Petr Horák