Úvod O sekci nemoc. lékárníků Archiv - kongresy nemlek Jarní konference v Jihlavě 1.-2.6.2012
Jarní konference v Jihlavě 1.-2.6.2012 PDF Tisk Email
Pátek, 13 Duben 2012 01:29

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

na Jarní konferenci v Jihlavě (1. - 2. 6. 2012) bude jedním z hlavních témat problematika klinických hodnocení (KH) a zapojení nemocničních lékáren do nich. Z diskuse v rámci nedělního programu lednové Zimní konference vyplynulo, že existují společné problémy, kterým se chceme věnovat podrobněji.
Proto jsme připravili blok přednášek tomuto tématu věnovaný. V rámci přednáškového bloku vystoupí:

• MUDr. Alice Němcová, Sekce regulace, oddělení klinického hodnocení SÚKL
  • PharmDr. Lenka Součková, PhD. - Oddělení Klinických studií FNUSA,
  • Mgr. Hana Kostková,  Oddělení Klinických studií FNUSA
  • JUDr. Šárka Špeciánová – NEOX s.r.o.
  • MUDr. Pavel Marek – jednatel společnosti NEOX s.r.o.

Další podrobnosti k programu a k jednotlivým příspěvkům

Pro snadnější výměnu informací, sdílení zkušeností, porovnání postupů a pravidel, které používáme v rámci KH při komunikaci se zadavateli, vedením nemocnic a ostatními členy klinického týmu jsme připravili online dotazník. Data zpracovaná z vyplněných odpovědí nám všem mohou posloužit k tomu, abychom zkušenosti z jednotlivých pracovišť využili i jinde a svoje postupy co nejvíce sjednotili za účelem správného ohodnocení naší práce, zjednodušení administrativy a úspory času.

Proto Vás prosíme o vyplnění dotazníku do 12. května 2012.

Získaná data budou prezentována v rámci bloku KH na Jarní konferenci 1.6. v Jihlavě a dostupná pro Vaše další využití na webu http://nemlek.cz.

Pokyny pro správné vyplnění:

• Prosíme o vyplnění vždy jednoho dotazníku z jedné nemocniční lékárny (ideálně samozřejmě lékárníkem, který má na starosti zapojení lékárny do KH v nemocnici)
  • Dotazník se skládá z několika okruhů, prosíme Vás, pokud je to možné, o odpověď na maximální počet otázek, i když si nebudete odpovědí jisti, nebo nebudete mít přesné informace.
  • V sekci dotazníku „odměny“ bychom chtěli zpracovat informace o tom, jaké jsou naše obvyklé požadavky na ohodnocení naší práce vůči zadavatelům. Pokud nemáte v lékárně přímo „ceník“, pokuste se vyplnit, které činnosti míváte zaplacené a odhadnout přibližně částku, která bývá zadavatelem vyplacena (udávejte skutečně vyplacenou sumu, bez ohledu na to, jestli si nemocnice před vyplacením strhává nějakou část). Tato část dotazníku nám pomůže sdílet zkušenosti s oceněním naší práce v rámci KH.

Všechna data u dotazníku považujeme za důvěrná, údaje, které nám zašlete, nebudeme nikde publikovat ve spojitosti s Vaším jménem nebo jménem nemocnice, kde pracujete.

Čím více dotazníků budeme moci vyhodnotit, tím objektivnější pohled na současný stav této problematiky v nemocnicích v ČR získáme. Vyhodnocení dat získaných z dotazníků bude také základem pro další diskusi v rámci workshopu.

Děkujeme předem.

Martin Šimíček