Úvod O sekci nemoc. lékárníků Archiv - kongresy nemlek Přihlášky na pracovní den SNL - 6. května 2015 - do 29.dubna!!
Přihlášky na pracovní den SNL - 6. května 2015 - do 29.dubna!! PDF Tisk Email
Čtvrtek, 02 Duben 2015 23:03

Vážené a milé kolegyně, kolegové,
dovolte nám, abychom Vás jménem Sekce nemocničních lékárníků ČFS JEP pozvali na tradiční „Pracovní den Sekce nemocničních lékárníků“, který se uskuteční ve středu 6. května 2015 v Lékařském domě v Praze. Pro letošní rok jsme vybrali témata z oboru, se kterým se většina z nás setkává každý den – DIABETOLOGIE (program ke stažení zde). Přihlašujte se do 29/4 ZDE

Jednotlivé bloky přednášek budou zaměřeny na rozšíření základních znalostí o managementu léčby diabetu, včetně inzulinoterapie s využitím inzulínových pump, komplexní péči o pacienty se syndromem diabetické nohy. Budou zmíněna specifika terapie diabetu u dětí a pacientů s renální insuficiencí. Vzhledem k dynamickému rozvoji léčebných možností a poznatků z oboru diabetologie v posledních letech nemůže chybět ani aktuální review nových antidiabetik, přednáška o preskripci inovativních léčiv nebo nové chirurgické a endoskopické možnosti léčby obezity.

Dočkáte se také témat, která jsou stále více diskutována a předmětem mediálního zájmu -  využití kmenových buněk u syndromu diabetické nohy, vegetariánská dieta u diabetu mellitu a v neposlední řadě také využití systému Endobarrier k redukci hmotnosti. Představena bude také činnost klinického farmaceuta na Klinice diabetologie v IKEM.

Časový program je nabitý a je připravený od 10:00 do 16:00.

Těšíme se na společné setkání a odborné diskuze.

Za organizační tým,

Mgr. Michal Hojný
PharmDr. Iva Prokopová, Ph.D.
Mgr. Eliška Dvořáčková