Úvod O sekci nemoc. lékárníků Archiv - kongresy nemlek 19. kongres nemocničních lékárníků - 1. informace
19. kongres nemocničních lékárníků - 1. informace PDF Tisk Email
Čtvrtek, 21 Květen 2015 00:15
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
sekce nemocničních lékárníků ČFS ve spolupráci se Sekcí farmaceutických asistentů při ČAS a pod záštitou ředitele Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně pořádá v termínu v termínu 13.–15. 11. 2015 v prostorách pavilonu E brněnského výstaviště již 19. kongres nemocničních lékárníků.
Hlavními tématy letošního kongresu budou nové trendy v terapii onemocnění nervového systému. V sobotu dopoledne se budete moci těšit na přednášku prof. MUDr. Milana Brázdila PhD. z FN u sv. Anny, ve které nás seznámí s novými terapeutickými trendy při léčbě epilepsie. V další prezentaci se doc. MUDr. Marek Baláž PhD. z téže nemocnice bude věnovat farmakologické i nefarmakologické intervenci při terapii Parkinsonovy choroby. Poslední přednášku neurologického dopoledního programu, tematicky zaměřenou na terapii neuropatických bolestí, přednese MUDr. Marek Hakl PhD. z FN u sv. Anny v Brně.
Z řad lékárníků vystoupí v hlavním přednáškovém bloku Mgr. Olga Mučicová z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, která se podělí se svými zkušenostmi s přípravou magistraliter neurologických přípravků.
Součástí kongresu budou již tradičně workshopy klinické a onkologické farmacie, dále pracovní setkání farmaceutických asistentů. Pracovní skupina přípravy léčiv zařadí do kongresového programu blok se sděleními kolegů, věnujících se např. náročným lékovým formám. Kromě vyžádaných prezentací zazní také volná sdělení k tématům úzce souvisejícím s nemocničním lékárenstvím a budou vystaveny posterové prezentace.
Nedílnou součástí každého kongresu nemocničních lékárníků jsou firemní prezentace v podobě satelitních sympozií, v letošním roce za účasti firem Roche a Biogen Idec.
Po zkušenostech z pořádání minulých kongresů, kterých se zúčastnilo až 600 lékárníků, věříme, že Vám budeme mít co nabídnout jak v pestrém odborném programu, tak i v průběhu doprovodných akcí.
Těšíme se na vaši účast a věříme, že budete s průběhem této největší odborné lékárnické akce roku spokojení přinejmenším stejně jako v minulých letech.

Se srdečným pozdravem,

PharmDr. Marek Lžičař