Úvod O sekci nemoc. lékárníků Archiv - kongresy nemlek Pozvánka na kongres Společnosti pro orgánové transplantace
Pozvánka na kongres Společnosti pro orgánové transplantace PDF Tisk Email
Úterý, 23 Leden 2018 07:42
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
dovolte, abych Vás touto cestou pozval jménem předsedy Společnosti pro orgánové transplantace ČLS JEP MUDr. Pavla Trunečky, CSc. na II. Kongres SOT, který se bude konat ve dnech 4.-7. dubna 2018 v hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně. Po úspěšném kongresu v roce 2016, na kterém se prezentovali také farmaceuti v klinicky orientovaném bloku s názvem "Farmakoterapie a transplantace", se připravuje nyní kongres druhý. Program bude opět koncipován tak, aby si z něj každý dokázal odnést poznatky do své praxe, aby odjížděl z kongresu inspirován aktivitami jiných pracovišť.
Jsme potěšeni, že Sekce nemocničních lékárníků ČFS je jednou z odborných společností, které spolupracují na odborném programu kongresu. Připravena je již pracovní verze programu bloku klinické farmacie - Prevence bakteriálních infekcí u pacienta po orgánové transplantaci:
Eliška Dvořáčková - Profylaktické režimy u imunosuprimovaného pacienta (cyklofosfamid, rituximab, alemtuzumab)
Kornélia Chrapková - Antibakteriální profylaxe (Pneumocystis, Legionella, Toxoplasmosis) u pacienta po orgánové transplantaci
Stanislav Gregor - Antibiotická profylaxe před stomatologickými výkony u vysoce rizikových pacientů
Podrobný program bude uveřejněn do konce ledna na webu SOT.
Zároveň si Vás dovolujeme upozornit na následující důležitý termín: 31. ledna 2018 – termín pro zaslání abstrakt

Spolu s organizátory ze SOT budu velmi rád, když se ve Špindlerově Mlýně setkáme se zástupci z každého transplantačního centra. Může se z toho stát základ smysluplné multidisciplinární spolupráce v jednotlivých centrech i mezi nimi.
Na viděnou v dubnu ve Špindlu!
Michal Hojný