Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod O sekci nemoc. lékárníků Archiv - kongresy nemlek 22. kongres nemocničních lékárníků - program a registrace
22. kongres nemocničních lékárníků - program a registrace PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Neděle, 14 Říjen 2018 20:02
Vážené kolegyně, vážení kolegové, nemocniční lékárníci.
Ačkoliv to za oknem stále nevypadá, pomalu se blíží Kongres nemocničních lékárníků. Proběhne tentokrát v Hradci Králové v termínu  9.-11. listopadu 2018.  Předběžný program naleznete ZDERegistrovat se můžete již dnes na webových stránkách kongresu ZDE
Páteční podvečer se kolegové budou moci setkat na bloku přednášek s tématikou specializačního vzdělávání, v podobném formátu jako na loňském kongresu.
V sobotu ráno po slavnostním zahájení bude pokračovat odborný program dalšími prezentacemi. Letošní kongres bude věnován převážně antiinfekční terapii.  Současný stav rezistence na antibiotika v ČR zhodnotí ve své prezentaci  doc.  MUDr. Helena Žemličková ze Státního zdravotního ústavu. Stalo se již tradicí, že na kongres zveme také zahraniční hosty. Letos přivítáme dr. Steffena Amanna z Německa, člena výboru EAHP, který ve své první přednášce nastíní úlohu nemocničního lékárníka při zvládání antimikrobiální rezistence. Ve druhém odpoledním sdělení pak seznámí účastníky kongresu se situací nemocničního lékárenství v Německu.
Třetím hlavním speakerem sobotního dopoledního programu bude doc. MUDr. Filip Růžička z FN u sv. Anny v Brně se svojí prezentací popisující potenciální alternativy v boji proti infekčním chorobám. 
Závěr dopoledne bude patřit PharmDr. Adrianě Papiež, klinické farmaceutce z nemocniční lékárny FN u sv. Anny v Brně, která seznámí auditorium se specifiky antibiotické terapie na jednotce intenzivní péče.
Sobotní odpoledne bude věnováno satelitním sympoziím partnerských firem a dále bloku Synergy přednášek s tématikou optimalizace použití antibiotických preparátů v nemocnici. Vzhledem k aktuálnosti tématu a blížícímu se datu 9. února 2019 bude zařazen i blok věnovaný problematice implementace Protipadělkové směrnice (FMD).
Velmi navštěvovanými sekcemi na kongresu nemocničních lékárníků bývají bloky sdělení klinické farmacie a přípravy léčiv, které nebudou chybět ani na letošním kongresu.
Nedělní program odstartuje blok přednášek onkologických farmaceutů a kongres nakonec uzavřou sdělení s aktuální lékárenskou tématikou. 
A tradiční výzva - v případě, že máte ze svých pracovišť nějaké zajímavé téma nebo zkušenost, se kterou byste se rádi podělili s ostatními kolegyněmi a kolegy, neváhejte a přihlaste se k aktivní účasti formou volného sdělení nebo posteru.
 
Věřím, že si najdete v nabitém podzimním programu čas a že se setkáme na kongresu v Hradci Králové. 
Za celý organizační výbor kongresu přeji hezký zbytek léta 
 
Marek Lžičař

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Neděle, 14 Říjen 2018 20:04
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack