NL-novinky
Preambule k překladu European Statements of Hospital Pharmacy PDF Tisk Email
Středa, 02 Květen 2018 11:24

Ve čtvrtek 26.4. 2018 přijal výbor České farmaceutické společnosti vysvětlující stanovisko k Evropským statementům EAHP připravené výborem Sekce nemocničních lékárníků ČFS na základě diskuzí s výborem Sekce klinické farmacie. Výsledkem diskuze je Preambule k překladu European Statements of Hospital Pharmacy. Dle názoru výboru ČFS popisuje specifika českého systému zdravotnictví a vzdělávání. Dále je v ní jednoznačně uvedeno, že platné je znění uvedené v anglickém originálu.

výbor Sekce nemocničních lékárníků

Aktualizováno Středa, 02 Květen 2018 11:28

Důležité: prosba o účast v 2018 EAHP Shortages Survey PDF Tisk Email
Středa, 02 Květen 2018 11:24

Evropská asociace nemocničních lékárníků (EAHP) zahájila online průzkum závažnosti problému výpadků v zásobování léčivy „EAHP Shortages Survey“ (podrobnosti zde) v nemocničních lékárnách a jejich dopadů na pacienty. Pomozte nám sesbírat validní údaje a společně tak pomoci tento problém řešit ve prospěch našich pacientů. Deadline je 11. června 2018. Vstup do survey ZDE

Aktualizováno Středa, 09 Květen 2018 07:07

EAHP Survey k protipadělkové směrnici - prosba o vyplnění PDF Tisk Email
Sobota, 07 Duben 2018 10:04
Dne 21. března 2018 uspořádala EAHP v rámci kongresu v Göteborgu schůzku mezi členskými asociacemi a Evropskou komisí. Dr Patrizia Tosetti, odpovědná za politiku Evropské komise a zástupci zúčastněných členských států přivítali příležitost diskutovat o vývoji v oblasti implementace FMD na národní úrovni v jednotlivých zemích. Diskuse se soustředila na náklady, které vzniknou nemocničním lékárnám, na problematiku „White list“, agregované kódování a jeho možnosti využití pro nemocniční lékárníky.
Vzhledem k tomu, že chybí údaje o úrovni připravenosti informačních technologií na FMD na evropské úrovni, byl vytvořen za spolupráce EAHP a The European Hospital and Healthcare Federation (HOPE) dotazník pro účely shromažďování těchto údajů.
Za ČR jsme dotazník vyplnili, EAHP prosí i o údaje z jednotlivých nemocničních  lékáren.  Prosíme o vyplnění této „FMD survey“ i za jednotlivé nemocniční lékárny (odkaz ZDE) do pátku 20. dubna 2018.

Martin Šimíček
Aktualizováno Sobota, 07 Duben 2018 10:09

Výstupy z tiskové konference k chystanému pilotu projektu FMD PDF Tisk Email
Úterý, 03 Duben 2018 09:34

Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv (NOOL) uspořádala dne  13. března 2018 setkání u kulatého stolu pro zástupce odborné veřejnosti a médií u příležitosti chystaného pilotního provozu systému boje proti lékovým padělkům. V odkazu ZDE naleznete prezentace jednotlivých účastníků (zástupci NOOL, SÚKL, nemocničních lékárníků) a tiskovou zprávu NOOL  k uvedenému tématu.
V odkazu ZDE naleznete záznam vysílání ČRo - Radiožurnál ze dne 2. dubna 2018, kde na otázky kromě účastníků TK odpovídal i prezident ČLnK.
Martin Šimíček
Aktualizováno Úterý, 03 Duben 2018 10:25

Schválen nový SLP na Oxacilina inj PDF Tisk Email
Pátek, 30 Březen 2018 13:12

Dovolujeme si informovat, že byl schválen Specifický léčivý program pro přípravek Oxacilina ATB inj. 1000mg - výrobce Antibiotice SA (Rumunsko) na období do 31.12.2018. Předložená žádost reaguje na informaci o předpokládaném ukončení dodávek přípravku Prostaphlin inj do konce roku 2018.   Podrobnosti v příloze ZDE.

Aktualizováno Úterý, 03 Duben 2018 06:27

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>