Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod O sekci nemoc. lékárníků Prac. skupina onkofarmacie QUAPOS 4 (2009) verze v angličtině ke stažení
QUAPOS 4 (2009) verze v angličtině ke stažení PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Stanislav Synek   
Úterý, 09 Únor 2010 22:45

 

Na našem webu jsou k disposici ke stažení Standardy pro onkologickou farmacii QUAPOS 3 z roku 2003. Pro zájemce zveřejňujeme odkaz na aktualizovaný QUAPOS 4, který s podtitulem „Quality Standards for the Pharmacy Oncology Service with Commentary“ vyšel v roce 2009.

Jak název napovídá jedná se již o čtvrté vydání (první vyšlo v roce 1997) a vydala jej Německá společnost onkologické farmacie (DGOP e.V.) jako součást Evropské společnosti onkologické farmacie (ESOP). Pro neznalé co je to Quapos  - jsou to standardy, které byly vytvořeny na konferencích pro standardizaci onkologické farmacie, kdy účastníky jsou jednotlivý členové ESOPu (samozřejmě mezi ně patří i Česká republika). Standardy se věnují celé problematice onkologické farmacie od vybavení pracoviště po personální a technické stránce, přes vlastní přípravu, likvidaci odpadů, ale i podpůrné léčbě, která doprovází podání chemoterapie. Publikace má 452 stran a podílelo se na ní 40 autorů.

Text je  v angličtině, což jistě nebude problém. Nadšenci, kteří by si chtěli standardy Quapos 4 koupit v papírové podobě - odkaz zde.

 

Poznámka pod čarou:

ESOP =  European Society of Oncology Pharmacy, která byla založena v roce 2000 v Praze. Patří mezi největší organizaci sdružující onkologické farmaceuty, má 2000 členů ze 33 zemí světa.

 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Středa, 10 Únor 2010 21:00
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack