Test NemLek webu

Test NemLek webu

European Statements of Hospital Pharmacy

Protipadělková směrnice

Zprávy SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv

clip_image009.jpg
Linkos pro odborníky
Interní stránky České onkologické společnosti.
Úvod
Aktuality

Prezentace z Kongresu nemocničních lékárníků 2017 ke stažení ve sekci "Prezentace z kongresů" ZDE (pro registrované uživatele)

Zápis ze schůze výboru SNL 5. října 2017 v Praze ke stažení ZDE

Zveřejňujeme odkaz na tiskovou zprávu Ministerstva zdravotnictví: Reakce MZČR na mediální nejasnosti ohledně využívání takzvaných bonusů neboli slev

Zápis ze schůze výboru SNL 23. března 2017 v Cannes ke stažení ZDE

EAHP EU Monitor May 2017    EAHP EU Monitor April 2017   EAHP EU Monitor March 2017   

Zveřejněny další 3 doporučené postupy nemlek a ČLnK v menu "Doporučené postupy" ZDE - (pro registrované uživatele)

Celý článek...
 
Nový doporučený postup - Úprava, podávání, stabilita a uchovávání injekčních a infuzních přípravků
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Sobota, 19 Květen 2018 22:38

V sekci "Doporučené postupy" (jen pro registrované čtenáře) uveřejňujeme nový doporučený postup, který se věnuje řešení problémů spojených se správnou úpravou, podáním, stabilitou a uchováváním injekčních a infuzních léčivých přípravků (LP) na jednotlivých nemocničních odděleních. Primárně je určen pro nelékařský zdravotnický personál (zejména zdravotní sestry, nemocniční lékárníky a klinické farmaceuty) zabývající se úpravou, podáním, stabilitou a skladováním LP obsažených v tomto DP. Poslouží také jako užitečný přehled pro lékaře a další odborníky zabývající se injekční a infuzní medikací (manažery kvality, auditory apod.).

DP vznikl na základě časté poptávky především sesterského personálu po validních a úplných informacích o uvedené problematice, která není vždy plně dostupná v Souhrnu údajů o přípravku (SPC). Dotazy velmi často směřují do nemocničních lékáren, lékových informačních center a v poslední době také na klinické farmaceuty, pokud jsou v konkrétním zdravotnickém zařízení dostupní. Nesprávně připravené nebo podané injekční a infuzní LP mohou způsobit poškození pacienta, zejména reakce z přecitlivělosti, neúčinnost podávaného léčiva, tvorbu trombu, infekce, nekrózy atd. 

Přílohou doporučeného postupu jsou tzv. lékové karty. Každá léková karta obsahuje konkrétní informace pro jednotlivé léčivé přípravky. Počet lékových karet se bude průběžně rozšiřovat. Nyní uveřejňujeme lékové karty v plnobarevné verzi k přehlednému zobrazení na obrazovce počítače. V nejbližší době zde najdete i variantu pro šetrnější tisk na barevnách i černobílých tiskárnách.   

 
Důležité: prosba o účast v 2018 EAHP Shortages Survey
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Středa, 02 Květen 2018 11:24

Evropská asociace nemocničních lékárníků (EAHP) zahájila online průzkum závažnosti problému výpadků v zásobování léčivy „EAHP Shortages Survey“ (podrobnosti zde) v nemocničních lékárnách a jejich dopadů na pacienty. Pomozte nám sesbírat validní údaje a společně tak pomoci tento problém řešit ve prospěch našich pacientů. Deadline je 11. června 2018. Vstup do survey ZDE  

 
Preambule k překladu European Statements of Hospital Pharmacy
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Středa, 02 Květen 2018 11:24

Ve čtvrtek 26.4. 2018 přijal výbor České farmaceutické společnosti vysvětlující stanovisko k Evropským statementům EAHP připravené výborem Sekce nemocničních lékárníků ČFS na základě diskuzí s výborem Sekce klinické farmacie. Výsledkem diskuze je Preambule k překladu European Statements of Hospital Pharmacy. Dle názoru výboru ČFS popisuje specifika českého systému zdravotnictví a vzdělávání. Dále je v ní jednoznačně uvedeno, že platné je znění uvedené v anglickém originálu.

výbor Sekce nemocničních lékárníků

 
Nabídka účasti na Academy Seminar EAHP 1: Medicines Shortages/Seminar 2: Therapeutic drug monitoring as a tool for therapy optimization
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Středa, 18 Duben 2018 14:38
Vážení nemocniční lékárníci,
věnujte, prosím, pozornost nabídce EAHP na dva Academy Semináře, které se budou konat ve Varšavě v termínu, 19. -20. října 2018.
V případě zájmu o účast kontaktujte do 15. května 2018 předsedu SNL Mgr. Michala Hojného na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Podmínkou účasti je členství v SNL,  vypracování zprávy ze služební cesty a prezentace na Kongresu nemocničních lékárníků. V případě většího počtu zájemců vybere účastníky výbor SNL. EAHP hradí účast a ubytování, náklady na dopravu mohou být vybraným účastníkům hrazeny z prostředků ČFS.

Seminar 1: Medicines Shortages – Coping and Unraveling Supply Chain disruptions

Seminar 2: Therapeutic drug monitoring as a tool for therapy optimization

Z každé země se každého semináře mohou účastnit dva nemocniční lékárníci (4 účastníci celkem), registraci a rezervaci ubytování (po schválení výborem SNL) je nutné provést do 31. května 2018.
 
 
Podminky účasti ze strany EAHP: nemocniční lékárník plynně hovořící anglicky
Seminář 1 - nemocniční lékárník odpovědný za nákup/distribuci se zájmem o "Medicine Shortages"
Seminář 2 - nemocniční lékárník s malými nebo žádnými znalostmi o TDM

 

 
Synergy Masterclass EAHP, 5.-6. října 2018, Brusel
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Středa, 18 Duben 2018 12:15
 
Vážené kolegyně a kolegové
Evropská asociace nemocničních lékárníků (EAHP), pořádá v termínu 5. a 6. října 2018 v Bruselu první Synergy Masterclass na téma Management & Leadership.
Hlavním cílem nově založených EAHP Synergy Masterclasses je poskytovat odborníkům v oblasti zdravotnictví, bez ohledu na jejich postavení, neustálé vzdělávání v tématech nemocničního prostředí. Přinosem by měla být zejména účast nemocničních lékárníků spolu s jinými zdravotnickými pracovníky. První EAHP Synergy Masterclass se zaměří na dovednosti v oblasti vedení a řízení. Workshopy budou mít praktické scénáře, které budou účastníci řešit. Synergy Masterclass bude zahrnovat  témata jako strategické plánování, efektivnost, budování týmu, mapování procesů, řešení problémů, řízení změn, motivování lidí apod.
Masterclasses jsou uznávány jako platné vzdělávání v oblasti farmacie a jsou akreditovány ACPE.
 
Registrace je otevřena do 10. srpna 2018, místa jsou však omezená. Registrační poplatky činí 200 EUR pro členy EAHP a 400 EUR pro nečleny. 
 
Další informace naleznete v přiložené brožuře ZDE. V případě zájmu o účast kontaktujte  do 2. května 2018 předsedu Sekce nemlek Mgr. Michala Hojného na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 
Zpráva z Kongresu Evropské asociace nemocničních lékárníků 2018, prezentace z přednášek a postery ke stažení
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Úterý, 17 Duben 2018 23:03
Jako každoročně se v březnu konal Kongres Evropské asociace nemocničních lékárníků. Letos setkání hostil švédský Göteborg. Na kongres přijelo více než 3000 účastníků z mnoha zemí. Kromě těch evropských jsme měli možnost se setkat s kolegy například i z Indie či Maroka.
Tématem letošního kongresu bylo heslo: Hospital pharmacists – Show us what you can do! Tedy nemocniční lékárníci ukažte, co umíte. Nejednalo se ale o to, abychom sami sebe přesvědčovali, jak je naše práce důležitá. Přednášky, semináře, workshopy či prezentace se zaměřovaly více na to, jak naši práci a přínos prezentovat navenek – jiným zdravotnickým pracovníkům, managementu a vedení poskytovatelů zdravotních služeb, plátcům či dokonce politickým představitelům na regionální a národní úrovni a samozřejmě laické veřejnosti, pacientům. Řada z nich totiž ví jen málo o tom, co jim nemocniční lékárna poskytuje či může nabídnout, v čem všem dokáže pomoci odborně i organizačně.
Celý článek...
 
EAHP Survey k protipadělkové směrnici - prosba o vyplnění
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Sobota, 07 Duben 2018 10:04
Dne 21. března 2018 uspořádala EAHP v rámci kongresu v Göteborgu schůzku mezi členskými asociacemi a Evropskou komisí. Dr Patrizia Tosetti, odpovědná za politiku Evropské komise a zástupci zúčastněných členských států přivítali příležitost diskutovat o vývoji v oblasti implementace FMD na národní úrovni v jednotlivých zemích. Diskuse se soustředila na náklady, které vzniknou nemocničním lékárnám, na problematiku „White list“, agregované kódování a jeho možnosti využití pro nemocniční lékárníky.
Vzhledem k tomu, že chybí údaje o úrovni připravenosti informačních technologií na FMD na evropské úrovni, byl vytvořen za spolupráce EAHP a The European Hospital and Healthcare Federation (HOPE) dotazník pro účely shromažďování těchto údajů.
Za ČR jsme dotazník vyplnili, EAHP prosí i o údaje z jednotlivých nemocničních  lékáren.  Prosíme o vyplnění této „FMD survey“ i za jednotlivé nemocniční lékárny (odkaz ZDE) do pátku 20. dubna 2018.
 
Děkujeme
Martin Šimíček
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 38

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 67 

 Související instituce a webové stránky:

Ceska_lekarnicka_komora                   

     ČLnK                         IPVZ                           NCONZO                            ČFS ČLS JEP


 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack