Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Vítáme Vás na novém webu
Vítáme Vás na nových stránkách Sekce nemocničních lékárníků
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Sekce Nemocničních LékárníkůVidíte novou podobu známého webu. Naší snahou je oživení stránek a rozšíření obsahu na nové oblasti související s praxí nemocničního lékárníka. Primárně se bude rozvíjet sekce onkologické farmacie, rádi bychom se věnovali i aktuálnímu tématu - klinickým hodnocením léčivých přípravků. Redakční systém webu by měl umožnit jednoduchý přístup autorů a tím usnadnit pravidelné aktualizace obsahu

 

 

Vážení přátelé, kolegové.

Vítejte na nových stránkách Sekce nemocničních lékárníků ČFS, určeném pro profesionály v oboru Nemocniční lékárenství

Proč nový internetový portál místo stávajícího?

Podnětem pro oživení našich webových stránek byla snaha o sjednocení a zveřejnění informací týkajících se oblasti onkologické farmacie. Nový web však chápeme nejen jako místo pro zveřejnění odborných článků, ale i jako možnost diskuse pro profesionály v oboru. Takovou diskusi považujeme za podstatnou podmínku dalšího rozvoje oboru - po stránce odbornosti, vzdělávání i organizace práce.

Při rozvoji a možnostech internetu je diskusní portál, za který ten náš chceme považovat, nejlepší volbou pro rychlou výměnu informací a stejně tak průběžné doplňování vzdělání.

Jak stránky budou fungovat?

Softwarová část řešení portálu využívá otevřeného redakčního systému Joomla (www.joomla.org) - na vytvoření a spuštění portálu se podílel ing. Vilém Kužel, který zůstává nadále v roli technického správce. Technické řešení umožňuje přímou editaci obsahu jednotlivými autory.

Kdo jsou autoři portálu?

Odborná koncepce a redakční práce je prozatím v rukou trojice lékárníků z nemocniční lékárny FN u sv. Anny (Šimíček, Lžičař, Synek) a podílí se na ní kolektiv autorů z řad Pracovní skupiny onkologické farmacie při sekci nemocničního lékárenství (abecedně Doležalová, Gorná (MOÚ), Kubínová (Jihlava), Netíková, Vašutová (VFN), Ševec (Motol)). Z tohoto obsazení vyplývá i aktuální hlavní náplň stránek - problematika onkologické farmacie.

Příspěvky týkající se klinických hodnocení léčiv zpracovala Jindřiška Hofmanová (FNHK)

Aktuální ožehavá témata  budou přímo "z centra dění" v našem blogu komentovat Michal Hojný (ČLnK a IKEM) a Petr Horák (FN Motol a IPVZ)

Na odborné koncepci portálu se ale může podílet každý nemocniční lékárník. Po redakční úpravě rádi uveřejníme Vaše články, kazuistiky, připomínky či Vámi pořádané akce, nabízíme uveřejnění Vašich inzerátů či novinek v oboru.

V neposlední bych chtěl zmínit, že grafická podoba a technické zázemí vzniklo za finanční podpory firmy TEVA Pharmaceuticals ČR, s.r.o. , která se nejméně na dobu jednoho roku stala výhradním sponzorem onkologické části webu, stálým sponzorem zůstává i nadále firma AstraZeneca.

 

Vážení přátelé a kolegové,

je nám ctí mít možnost Vás oslovit touto formou a sdílet společně současnost i budoucnost našeho oboru.

Za jádro vznikající redakční rady www.nemlek.cz

 

Marek Lžičař

Standa Synek

Martin Šimíčekkontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack